Sestavy dětských pokojů

Zkompletovat dětský pokoj dnes nemusí být zase tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Je pravdou, že na našem trhu existují stovky možností různých typů nábytku. Ten může mít různou kvalitu, různý vzhled, ale i celkově i různý koncept. A právě ten bývá to nejdůležitější, a u dětského pokoje toto platí obzvlášť. A to hlavně z toho důvodu, že dětský pokoj by měl za všech okolností působit jednotně. I proto jsou na našem trhu sestavy dětských pokojů, které jsou laděny do jednoho stejného konceptu a směru, který rozhodně ulehčí všem rodičům práci s tím, jak vlastně dětský pokoj koncipovat.

Pro chlapce sportovní a automobilová tématika

Máme-li být konkrétní a představit možnosti, které dnes na našem trhu existují, potom určitě začneme u chlapců. Pokud ty něco v dětském věku zajímá, potom to jsou zcela určitě auta a různé závody, a poté i sport. Nejčastěji je to logicky fotbal, a tak bývá dětský pokoj fotbal v chlapeckých pokojích tím nejznámějším tématem.

Od tohoto směru se poté může odvíjet skutečně vše. Pokud tedy zůstaneme u sportu a daného fotbalu, jsou ideální volbou dekorace ve formě fotbalových míčů, či nábytek i zdi laděné do zelené barvy. Stejně tak je vhodnou volbou i kousek koberce, který připomíná právě fotbalový trávník. Z hlediska konceptu závodních aut je skvělou volbou červená barva, jako dekorace cílové šachovnicové vlajky, a například samotná patrová postel ve tvaru závodního vozu. I takto dokonale mohou chlapecké pokoje, a to celkové sestavy daných pokojů vypadat.

I dívky by měly mít svůj styl

A stejně jako chlapci, i mladé dívky by měly mít svůj vlastní styl. Ten mohou odrážet třeba velmi oblíbené televizní a jiné postavičky. Skvěle se tak hodí například Hello Kitty. Tato všudypřítomná kočička by tak měla mít své místo třeba na posteli, nebo na skříni. Tomu poté může odpovídat i celkový barevný nádech, kdy je vhodné využít kombinaci růžové a fialové barvy. Pro všechny mladé slečny skutečně to nejlepší.

Stejně tak je ale vhodné ladit dětský pokoj do královského stylu, kdy se tak každé malá slečna může cítit jako skutečná princezna. I to jsou varianty, které jsou na současném trhu k dostání. A jak již bylo nastíněno, dané sestavy dětských pokojů perfektně vyřeší problém s tím, že by celkový koncept nebyl nijak sladěný. Takto bude vše působit jednotně, což je to nejdůležitější, čeho potřebujeme dosáhnout.

Svůj koncept by měl mít i studentský pokoj

Výše jsme uvedli, jakého konceptu bychom měli ideálně dosáhnout, pokud máme syna nebo dceru ještě v útlém věku. Jakmile ale naše dítka povyrostou, je jasné, že jim právě takový pokoj přestane velmi rychle vyhovovat a je čas na další, v tomto případě již trvalejší změnu, a to na pokoj studentský. Ten může svým konceptem vydržet i do dospělosti, jelikož místo různých dětských hrdinů a zálib již může být stylizován neutrálně.

Aktuální moderní kousky nábytku jsou zárukou nejenom toho, že se z nich dá vytvořit dokonalé prostředí, ale i tím, že daný pokoj ani za několik let nebude působit nijak staromódně, právě naopak. Tomu mohou napomoci také správně zvolené barvy. V kontextu toho jsou jistě skvělou barvou ty výraznější, jako je kombinace bílé a oranžové, nebo třeba kombinace zelené a fialové. Ty dnes totiž patří mezi jedny ze skutečně nejvyhledávanějších, které vůbec existují. Skvělým moderním prvkem ale je třeba i sedací vak, který by měl být samozřejmostí v každém dětském pokoji, který má působit skutečně unikátně.

Studenstký pokoj

Jednoduchý studentský pokoj s prostorem ke studiu, ale i práci na PC.

Kompletní sestavou lze ušetřit i peníze

Pokud bychom u daných sestav měli stále zůstávat, není to pouze ono grafické a designové hledisko. Je to jistě i hledisko cenové, jelikož je jasné, že pokud koupíme pokoj kompletní, se všemi prvky, můžeme díky tomu logicky ušetřit, a to nemalé peníze, než pokud bychom kupovali vše zvlášť. Ačkoliv se může zdát, že tato prvotní investice tak může být vyšší než průběžné inovování, je třeba na ni pohlížet jako na peníze, které investujeme na několik let dopředu, a následně už není třeba do daného pokoje, až na pár dekorací a nezbytností nic nekupovat.

Do velkých, ale i malých prostorů

Velkou výhodou daných sestav je samozřejmě i to, že se perfektně hodí do jakýchkoliv dětských pokojů. Může se skvěle hodit do velkého dětského pokoje umístěného v rodinném domě, a stejně tak se správně zvolený typ perfektně hodí i do pokojů menších, umístěných třeba v panelových domech. Dnešní koncepty však mohou počítat i s tím, že lze zakoupit i několik prvků, a daný pokoj tematicky rozdělit. To je samozřejmě ideální volba v jednom jediném příkladě, a tím je situaci, kdy vybavujete společný pokoj sourozenců. Každý by tak právě v tom svém místě měl mít pouze to, co on má rád, a centrální část poté může posloužit jako společná. A mnohé realizace, a to ať už reálné nebo ukázkové jasně dokazují, že i toto perfektně jde a daný styl tak skutečně perfektně funguje.

Pomocí s výběrem může i váš potomek

Pokud však skutečně chcete, aby se daný prostor líbil nejenom vám, ale aby se v něm logicky skvěle cítilo i vaše dítě, nechte ho také, aby mělo možnost do výběru mluvit. Samozřejmě by to mělo být v omezené míře, ale na druhou stranu právě váš syn nebo dcera bude v daném prostoru trávit většinu svého dětského času, a tak by se mu měl líbit. A s přibývajícím věkem by měl být daný názor rozhodně o něco znatelnější, jelikož ve studentských letech už má každý natolik rozumu, aby si dokázal uvědomit, co pro něho je a co pro něho není správné. A jedině tak se mu bude ve své soukromé místnosti dobře hrát, později studovat a také relaxovat.