Tipy, co nesmí chybět v dětském pokoji

Pokud bychom se měli soustředit na to, co všechno umístit do sestavy dětského pokoje, je rozhodně třeba držet se několika klíčů. Ty by se měli odvíjet od prostorů vhodných k hraní, prostorů vhodných k odpočinku a také prostorů vhodných k případnému budoucímu studiu. To vše poté doplníme nutnými úložnými prostory, se kterými je vhodné začít.

Úložné prostory na hračky

Dalo by se říci, že především v útlém věku dítěte je takový nábytek doslova nezbytností. V tomto směru jsou jistě vhodné různé komody a truhly, které pojmou mnoho věcí, a umožní je i poměrně dobře seřadit. Samozřejmě s postupem věku dítěte mohou být měněny za jiný materiál, ale v dětském pokoji jsou zkrátka základem.

Velmi dobré je v tomto směru využít co nejvíce prostoru. Například úložný prostor pod postelí může být skutečně skvělou variantou. Stejně tak třeba i různé regály a police, v kombinaci s úložnými boxy perfektně poslouží k tomu, aby se vyskytla nová místa, a to přímo na samotné stěně.

Dostatek místa na oblečení

Pokud o úložných prostorech mluvíme, nemusí se nutně týkat pouze hraček. Naprostou samozřejmostí by měla být rozhodně šatní skříň. V ní tak může mít každé dítě své nezbytné oblečení, které potřebuje. V tomto ohledu je totiž poměrně nepraktické, pokud by ho mělo v centrální šatně či jiné místnosti.

S ukládáním věcí ale samozřejmě souvisejí také různé věšáky, nebo stojany na oblečení. Ty jsou ideální volbou, jak ukládat oblečení, které je aktuálně nošeno. V daném směru je určitě vhodné zaměřit se na odpovídající velikost a celkovou stabilitu daného věšáku. Zvláště v pokoji dívek na něm bude oblečení více než dost.

Postele a pohovky

Jak jsme nastínili, dalším nezbytným prvkem je jistě prostor k odpočinku. Zde by měla hrát hlavní roli kvalitní postel. Ta by měla splňovat požadavky na celkovou pevnost, odolnost, životnost a velikost. Jedině tak bude skutečně sloužit k bezproblémovému a spokojenému spánku. Díky tomu tak každé dítě dokonale načerpá energii na druhý den a bude se cítit odpočaté. Na posteli se samozřejmě nemusí nutně pouze spát, ale může se také lenošit.

K tomu se ale mnohem více hodí různé pohodlná křesla, pohovky, nebo jedny z nejmodernějších prvků interiérů, a to jsou sedací vaky. Na první pohled něco obyčejného, ale na ten druhý velmi pohodlná možnost, jak se velmi příjemně posadit a odpočívat.

Studijní prostor

Poslední nezmíněnou součástí dětského pokoje je prostor studijní. Dokonale se sem hodí kombinace hned několika prvků. Základním by měly být různé regály či knihovny, a to na uložení sešitů, učebnic a dalších školních materiálů. Na to by měl logicky navazovat kvalitní psací stůl. Ten by měl mít podobně jako zmíněná postel hlavně špičkovou kvalitu. U něho je ale třeba zaměřit se i na správnou výšku, a to s ohledem na věk dítěte.

Ke stolu ale logicky patří také židle. I u ní je třeba skutečně správného výběru. Ta nejlepší by měla mít dostatečnou oporu zad, ideálně opěrky na ruce a pro správné nastavení výšky by měla  být také polohovatelná. Jedině tak zajistí pohodlné sezení, bez případného poškození páteře.

Myslíme i na doplňky a dekorace

Co ještě zmíněno nebylo, to jsou různé dekorační prvky. Do dětského pokoje se tak dokonale hodí různé plakáty, zajímavé obrazy, ale třeba také samolepky na zeď, nebo příjemné malby vytvořené na stěnách. To vše může doplnit také dobře zvolený dětský koberec. Je jasné, že v pozdějším věku je lepší sáhnout po neutrálním vzoru. V tom dětském ale může mít motiv některého z televizních hrdinů, může imitovat fotbalový trávník, nebo třeba silnice a domy ve městě. Ideální volba, jak zajistit menším dětem i perfektní prostor k hraní, a jak podpořit jejich celkovou fantazii.